فرمولاسیون کرم موبر

در این مقاله قصد داریم تا شما را با کرم موبر آشنا سازیم و طریقه عملکرد این کرم به همراه نکات استفاده از آن را به شما بگوئیم. ماده اصلی کرم موبر کلسیم هیدروکسید و سدیم تیوگلیکولات می باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

Formula Cream Mober 2

فرمولاسیون کرم موبر

در این مقاله قصد داریم تا شما را با کرم موبر آشنا سازیم و طریقه عملکرد این کرم به همراه نکات استفاده از آن را به شما بگوئیم. ماده اصلی کرم موبر کلسیم هیدروکسید و سدیم تیوگلیکولات می باشد. در ادامه با ما همراه باشید. کرم موبر طریقه عملکرد کرم موبر همانطور که میدانید کراتین ماده اصلی تشکیل دهنده مو می باشد. عملکرد کرم موبر بر روی بدن به این شکل است که ماده کراتینه موجود در مو را در خود حل میکند و این اختلاط با ترکیب پیوند شیمیایی سولفور در درون کراتین انجام میشود و این عمل سبب کنده شدن مو و شکسته شدن آن می گردد. نکات استفاده از کرم موبر یا پودر موبر در استفاده از انواع کرم موبر باید نکات زیر را حتماً رعایت کنید. با توجه به اینکه سطح پوست دارای کراتین می باشد، بایدکرم موبر زمان زیادی بر روی پوست قرار داشته باشد، زیرا این امر موجب تحریک پوست و در نهایت باعث آسیب رسیدن به پوست و التهاب آن می گردد. به هیچ عنوان نباید از کرم موبر بر روی پوست آسیب دیده یا ملتهب استفاده گردد. کرم موبر نباید نزدیک به اطراف چشم مورد استفاده قرار گیرد.

Formula Cream Mober

تفاوت کرم های موبر در بازار انواع کرم موبر عرضه میگردد که شکل های رایج آن ژل،موس و اسپری میباشد و این نکته لازم به ذکر است که اکثر کرم های موبر از نظر ماده تشکیل دهنده اصلی یکی هستند و فرق آنها فقط در استفاده بر روی نواحی مختلف بدن میباشد. به عنوان نمونه کرم موبری که برای صورت مورد استفاده قرار می گیرد با کرم موبری که برای دیگر نواحی بدن مورد استفاده قرار می گیرد فرق دارد و تفاوت این دو نوع کرم موبر در رقیق و غلیظ بودن ماده موثره ی کرم می باشد. کرم های موبر معمولاً از نظر عطر ، رنگ و بسته بندی به شکل های مختلفی ارائه می گردند که بعنوان نمونه در برخی از برندهای تولید کننده کرم موبر از مواد افزودنی همانند روغن زیتون یا از نرم کننده در ترکیبات کرم های موبر استفاده می گردد.